П: Петракова, Петров, Почекета, Прижов

О. Л. Романова, Т. І. Петракова — Соціально-психологічні механізми засвоєння дітьми алкогольної традиції

Залучення дітей до алкоголю у рамках процесу соціалізації може розглядатися як елемент засвоєння і подальшого відтворення традицій алкогольної субкультури: освоєння норм і зразків алкогольної субкультури відбувається через відображення, зберігання, акумуляцію і передачу відповідної інформації. В ході розвитку міняється позиція дитини щодо до вживання алкоголю.

Засвоєння дітьми алкогольної субкультури відповідає формуванню соціальної установки щодо алкоголю. Дана установка розвивається під впливом еталонів, прийнятих в найближчому оточенні дитини, і здійснюється відповідно до фаз освоєння символічних, функціональних, смислових або ціннісних аспектів субкультури або її ритуалів...

Російською мовою.

З бібліотеки журналу «Вопросы психологии». Стаття надійшла до редакції 13.I.1992 р.

Скачати

Петров Г. (священик) — Геть пияцтво

Збірка статей священника Г. Петрова. 1903 рік.

Під такою не зовсім привабливою назвою прихований справжній скарб тверезницької думки — адже майже на всі ті запитання, що ставлять культуропитейщики перед активістами тверезницького руху сьогодні, вміли відповідати сіячі тверезості і понад століття тому!

Російською мовою.

Скачати

Скачати

Почекета О. А. — Зберегти свободу

В епоху катастрофічного збільшення рівня споживання алкоголю в нашій країні читачу пропонується переосмислити існуюче у сіспільстві ставлення до цієї речовини.

У книзі викривається уся прихована сторона солодких закликів до «культурного» та «помірного» її споживання, розповідається про вплив на людину малих доз алкоголю, висвітлюється вплив звички до цих малих доз на наше суспільство.

Дати читату вибір між звичним, «традиційним» вживанням спиртного та абсолютною, свідомою тверезістю — ось основна мета даного видання.

Упорядник: О. А. Почекета. Київ, 2008 рік. 64 стор.

Рецензент: О. М. Маюров, президент Міжнародної академії тверезості.

Українською мовою:

Скачати

Російською мовою:

Скачати

Почекета О. А., Одарченко С. В. — Про що мовчить реклама? або Алкогольно-тютюновий зашморг

Перевидання книги «Зберегти свободу» з незначними змінами та доповненнями. О. А. Почекета, С. В. Одарченко. Рівне, 2009-2010 р. 69 стор.

Скачати

Про що мовчить реклама? або Алкогольно-тютюновий зашморг

Прижов Іван — Исторія кабаковъ въ Россіи въ связи съ историей русскаго народа

«Господине, крестьяне ся пропиваютъ, а люди гибнутъ» — такими словами Кирила Білозерського починається ця праця Івана Прижова.

Перша посильна праця з вивчення кабацької справи на Русі (точніше, перший том цієї праці) було закінчено ще у 1863 році. Вслід за першим томом, так би мовити, офіційної історії шинків, було заготовлено матеріали для двох наступних томів: саме історичний образ кабацького побуту, походження і побуту цілувальників, міських п'яниць (кабацьких яриг) і незчисленної голоти кабацької, тобто бідних, біглих, крадіїв, бунтарів та разбійників.

Изданіе книгопродавца-типографа М. О. Вольфа, 1868.

Російською мовою. У дореволюційній орфографії.

Скачати