Р: Романова, Рязанцев

О. Л. Романова, Т. І. Петракова — Соціально-психологічні механізми засвоєння дітьми алкогольної традиції

Залучення дітей до алкоголю у рамках процесу соціалізації може розглядатися як елемент засвоєння і подальшого відтворення традицій алкогольної субкультури: освоєння норм і зразків алкогольної субкультури відбувається через відображення, зберігання, акумуляцію і передачу відповідної інформації. В ході розвитку міняється позиція дитини щодо до вживання алкоголю.

Засвоєння дітьми алкогольної субкультури відповідає формуванню соціальної установки щодо алкоголю. Дана установка розвивається під впливом еталонів, прийнятих в найближчому оточенні дитини, і здійснюється відповідно до фаз освоєння символічних, функціональних, смислових або ціннісних аспектів субкультури або її ритуалів...

Російською мовою.

З бібліотеки журналу «Вопросы психологии». Стаття надійшла до редакції 13.I.1992 р.

Скачати

В. А. Рязанцев — Бесіди про тверезість

Якби будь-яких батьків запитали, на яких умовах вони погодилися б підмішувати в їжу своїй дитині отруту, вони б жахнулися від такої звірської пропозиції і з обуренням відкинули б її. Якби тих же батьків запитали, за які блага вони погодилися б з тим, що, можливо, їх син через 5-10 років стане злочинцем і навіть вбивцею, відповідь була б та ж сама — ні за що в світі!

Так чому ж у такому разі мільйони батьків самі пропонують алкоголь своїм дітям?

У книгу включено нариси та статті вчених, письменників, журналістів, лікарів і педагогів, в яких автори розповідають про шкідливий вплив алкоголю на фізичне і моральне здоров'я людини, переконливо показують переваги тверезого способу життя, діляться досвідом організації безалкогольного дозвілля, виховання підростаючого покоління у дусі повного неприйняття спиртного.

Від того, як ми справимося з цим завданням, залежатиме моральне здоров'я нашого нового покоління — буде воно продовжувати наші пороки, чи зуміє звільнитися від них і буде здоровіше, сильніше, щасливіше?

Київ, Видавниче об'єднання «Вища школа», 1987 р.

Російською мовою.

Скачати

Скачати